Newsdetail // ENVi ESPORTS

News

ROSTER ANNOUNCEMENT CALL OF DUTY: COLD WAR

Posted 17.2.2021 17:51 by qLiRuXeZz
img

Máme tu rok 2021 a první oddíl, který vám chceme představit v barvách ENVi ESORTS, je konzolová sekce pro hru Call of Duty Cold War. Jedná se o česko-slovenskou partu skládájící se z pětice hráčů, kteří se aktuálně řadí mezi špičku konzolového kompetitivního hraní Call of Duty v tuzemsku. Již zmíněný team, v čele se slovenským hráčem Michalem “Mkay” Kozákem a čtyř českých hráčů: Ondřej “Sevi” Ševít, Martin “Tremzay” Hýbl, Daniel “Sentry” Michajluk a Jakuba “Roach” Šváb. Kluci se pravidelně účastní tzv. GameBattles, která spadá pod americkou Major League Gaming, kde dominují nad zahraničními i tuzemskými týmy. Soustředění se na zahraniční scénu nám otevírá dveře novým zkušenostem v českém konzolovém odvětví. Držíme klukům palce a přejeme hodně štěstí v reprezentaci naší organizace na tuzemské i zahraniční scéně.

Call of Duty Cold War Roster 2021

  • Michal “MKay” Kozák flag-sk
  • Jakub “Svabik” Šváb flag-cz
  • Ondrej “Sevi” Ševít flag-cz
  • Martin “Tremzay” Hýbl flag-cz
  • Dan “Sentry” Michajluk flag-cz

Na závěr jsme si pro vás připravili krátký rozhovor s ingame leaderem Michalem “Mkay” Kozákem, který má již značně zkušenosti v řadách ENVi ESPORTS. 

Jak jsem se o tobě výše již trochu zmínil, mohl by ses nám představit a povědět trochu svoji historii v ENVi ESPORTS?

Tak na úvod by som chcel pozdraviť všetkých fanúšikov ENVi …. Ano ako si poznamenal, za ENVi som už hral, a ano, bolo to nečakane Call of Duty :D. Prvý krát to bolo ešte obdobie CoD:Ghosts, až postupne cez tituly AW a BOIII. Myslím, že sme odohrali pár slušných turnajov. V prvom rade AW, kde sme pár krát na EU scéne trhli aj to 1. miesto.  Potom som mal na hranie už menej času, tak som sa z kompetitívneho prostredia stiahol a prenechal miesto iným. Aktívnejšie som sa opäť ku Call of Duty dostal až na prelome BO4- Modern Warfare. 

Jak dlouho se věnuješ hernímu titulu Call of Duty a vzpomněl by sis, kdy jsi začal s kompetetivním hraním?

Ako už ste sa asi dočítali, Call of Duty hrávam dlho, samozrejme ako decko som začal na CoD4 Promod. Potom som prešiel z PC na konzolu, a to tam vlastne všetko začalo na titule Modern Warfare 2, kde som začal hrávať klasický matchmaking alebo teda skôr povedané public, a potom som sa asi zo mňa stal fanúšik série :D. Na originálnom Black Ops som našiel prvú Česko-Slovenskú komunitu a na MW3 boli moje prvé skúsenosti s kompetetívnou stránkou tejto hry, a tá sa mi pozdávala ešte viac. Ale kompetetívne Call of Duty zažilo svoj najväčší rozkvet titulom Black Ops 2, ktorý je dodnes považovaný za najlepší titul série. Postupom času som prestriedal viacero týmov, až pokial som sa stretol s rovankými nadšencami a za tých cca 10 rokov amatérskeho hrania sme sa dostali na špičku amatérskej a semi-pro scény v EU.

Jak vnímáš česko-slovenskou call of duty komunitu, a turnaje pořádané v tuzemsku? 

Bohužial, Call of Duty je v EU niečo ako americký futbal. Proste podpora mimo Anglicka a Francúzska prakticky neexistuje, v čom je pre nás ako hráčov z centrálnej Európy za problém po internetovej stránke?  A lokálna komunita ? Ťažko povedať, či sa to dá nazvať komunitou. Ako som vravel, pohybujem sa v kompetitívnom Call of Duty vyše 10 rokov a momentálne nás tu, mimo môj tým, može byť tak 10-12 ľudí čo hrávajú zápasy. Je až úsmevné, že toto som napísal, pretože moja prvá skúsenosť s kompetetívnym zápasom, bola práve na lokálnom turnaji. Najskôr to vypadalo, že to bude už len rásť, ale nakoniec opak bol pravdou. Nové tituly s advanced movementom postupne zabíjali komunitu viac a viac, až nakoniec z nej nezostalo nič.  Chvíľu to pred rokom na MW, s príchodom populárneho titulu a funkciou cross-play, vypadalo tak, že nádej tu stále je, ale schopnosť tunajších ľudí sa orientovať v štýle kompetetívneho Call of Duty sa stratila asi niekde v tom CoD4 … A preto je práve problém, že v Česko-Slovensku nemáme žiadne CDL turnaje, pretože to je možnosť ako tých hráčov k tomu pritiahnuť. Je mi  jasné, ked sa niekto tomu aj chce venovať a naskočiť hned to EU ladderov a turnajov je dosť demotivujúce ale je to aj zároveň jediná možnosť ako hrať.

Někteří hráči originálního CDL systému mají negativní názor na nový battle royal mód Warzone, jakého názoru zastáváš a proč ?

Warzone je kapitola sama o sebe. Osobne to nepovažujem za Call of Duty. Je to stand alone BR hra, ktorej free to play a logo Call of Duty dopomohli na samý vrchol herného priemyslu, a preto je práve úsmevne v akom stave je ta hra po roku … neustále glitche, bugy a o cheatoch sa baviť ani nebudeme. Osobne nemôžem povedať, že som hater Warzonu, ale ani zástanca, ale tento názor mám na všetky BR hry. A najviac ma v kútiku duše hnevá, že tým, že je Warzone free to play, tak dostáva veľa nezmyselnej podpory, pretože ta hra nikdy nebude kompetetívna, a to nebude nikdy žiadny Battle Royale. Nech si vraví každý čo chce, je to holý fakt. Je to pre diváka absolutne nezaujímave v porovnaní sledovania kompetitívnych hier ako su CS:GO, CoD, Overwatch, LoL a ďalšich, čo ponúkaju svoju kompetetívnu stránku hry, pretože v tých vyhráva lepší, v BR vyhráva šťasnejší. Samozrejme nemyslím to tak, že na BR nie je potrebný skill :).

Jaké máte plány pro tento rok, a čeho se hodláte účastnit?

Naše ciele sú každým rokom rovnaké, a to držať sa v tej pomyslejnej TOP100 v Európe, a hrať vyrovnané zápasy s tými najlepšími hráčmi v našej kategórii. A samozrejme, tak ako každý rok, by sme boli veľmi šťastný, keby sa podaril nejaký ten lokálny turnaj, vieme že dnes je ťažké nájsť ľudí, ktorý by si zahrali len tak pre zábavu, bez vidiny na odmenu. Tak len dúfajme, že ak sa aj niečo podarí, tak to nestroskotá na neochotnosti organizátorov si poradiť od tých skúsenejších.  

Děkujeme za rozhovor, přejeme hodně štěstí a mnoho úspěchu v barvách ENVi ESPORTS.